Zde naleznete odpovědi na otázky, které často slýcháváme od naších klientů. Nenaleznete-li zde odpověď na Vaši otázku, neváhejte a kontaktujte nás!

Jaký je Váš styl?

Fotografujeme tak, abychom byli na Vaší svatbě co nejméně vidět a abychom Vás nerušili. Naše fotografie pak mají reportážní charakter. I přesto, že se snažíme pro autentičnost fotografií do průběhu svatby nezasahovat, učiníme tak v případě, kdy to bude vyžadovat situace a to zejména při fotografování formálních portrétů (rodiče, svědci atd.) a při fotografování portrétů novomanželských.

Děláte formální a skupinové fotografie?

Ano, protože si myslíme, že tyto fotografie jsou důležité. Nicméně tato část fotografování nezabere velkou část Vašeho svatebního dne. Pro zhotovení těchto fotografií pečlivě vybereme co nejvhodnější lokaci, vytvoříme optimální světelné podmínky za pomocí externích světel. Dobu fotografování zbytečně neprodlužujeme, abyste is Vy a Vaši hosté mohli co nejrychleji společně užívat svatebního dne.

Jak dlouho bude probíhat fotografování novomanželů?

Svatba utíká rychle a pro Vás a Vaše hosty tak platí, že čím méně času strávíte fotografováním, tím více se budete moci věnovat rodině a přátelům. Orientačně tedy kolem 60 minut. Pokud však budete mít náročnější požadavky, je možné fotit i déle a naopak, pokud Vás fotografování nebaví, lze fotografování zkrátit klidně i na 15 minut.

Co se děje po vypršení doby, na kterou jsme si Vás najali?

Jakmile se bude náš čas chýlit ke konci, domluvíme se s Vámi na našem dalším působení. Pokud si budete přát delší dobu focení, budeme Vám ji účtovat za předem dohodnutou hodinovou sazbu, která je uvedena ve smlouvě.

Kolik fotografií dostaneme?

Počet fotografií se odvíjí od dění na svatbě,na délce a velikosti svatby. Vždy je největší důraz kladen na to, aby výběr fotografií, které se dále upravují v postprodukci, tvořil příběh se začátkem a koncem, který zaujme diváka. Krátké počtení a náš názor na věc naleznete v tomto krátkém článku

Můžete nám na přání upravit další fotografie v postprodukci?

Ano.

Co si mám představit pod pojmem postprodukce?

Stejně jako v dobách analogové fotografie, tak i dnes se fotografie musí vyvolat a zpracovat. Již ale ne z klasického negativu, ale z negativu digitálního, takzvaného „RAW“ formátu. Fotografie se pak dále upraví různými postupy tak, aby výsledná fotografie odpovídala představám fotografa. Upravuje se zejména jas, kontrast, lokální kontrast, saturace barev, celková kompozice, retuše pleti a odstraňování dalších nežádoucích elementů z fotografie. Postprodukci věnujeme značnou pozornost a ke každé fotografii, kterou upravujeme, přistupujeme individuálně. Postprodukce je časově velmi náročná vždy ale zachováme realističnost fotografie tak, aby nepůsobila uměle a nereálně.

Dostaneme smlouvu, kde bude jasně specifikován rozsah služeb, které jsme si objednali?

Ano.

Vadí Vám, když Vás naši hosté budou také fotografovat?

To nám v žádném případě nevadí. Nicméně preferujeme co nejmenší počet objektivů při svatebním obřadu abychom měli prostor dělat naši práci co možná nejlépe. Nechte hosty užít si Vaši svatbu. Vše potřebné pro vás vyfotografujeme.

Je nutné složit zálohu pokud chceme rezervaci?

Ano. Pro závaznou rezervaci je nutné složit zálohu ve výši 30% ceny zvoleného balíčku.

Můžete nám předběžně rezervovat termín než se rozhodneme?

Termíny mohou být zarezervovány pouze složením zálohy a podepsáním smlouvy.

Kdy je dobré Vás rezervovat?

Pokud se Vám naše práce opravdu líbí a chcete mít jistotu, že v den Vaší svatby budeme mít volno, je dobré učinit rezervaci co nejdříve.

Vrátíte nám zálohu, pokud svatbu zrušíme?

V zásadě platí že záloha, kterou složíte, je nevratná. Je to z toho důvodu, že rezervováním Vašeho termínu odmítáme další klienty a termín je rezervován jen pro Vás. V případě, že bychom Váš svatební termín obsadili jinou svatbou,tak Vám zálohu rádi vrátíme.

Požadujete během dne občerstvení?

Na Vaší svatbě budeme pracovat celý den bez přestávky a vydáme tak ze sebe spoustu energie. Velice rádi tak uvítáme možnost se u Vás občerstvit a nabrat energii na další fotografování.

Jaké používáte vybavení?

Používáme digitální „Full Frame“ zrcadlovky, profesionální objektivy a zábleskovou techniku.